Okulumuz

About Fable
 • Anaokulu Eğitiminde farklı yaklaşım!

  Çocuklar bir toplumda nasıl yetişirse bizim geleceğimiz Öyle Şekillenir.ys
  M.E.B onaylı günlük eğitim bültenlerimizin yanısıra, İngilizce, bilgisayar,dans tiyatro,karate ve satranç derslerimizle, güncel ve çağdaş eğitim metodlarımızla, kültürel ve sosyal gezilerimizle, kendini sürekli yenileyen, kaliteli, branşında uzman kadromuzla, pedogog ‘umuz gözetiminde mühendis, doktor ve sanatkar adaylarını geleceğe hazırlıyoruz. Baltopu çocukları, hijyenik ve ferah bir ortamda yeşillikler içinde hoşça vakit geçiriyor.

   

  Çalışkan,  sorgulayıcı, Araştırmacı, paylasimci, girişimci, kendisiyle ve yaşadığı toplumda barışık,  yaratıcılığı gelişmiş, ilgi alanlari ortaya çıkarılarak desteklenmiş, kendi kendini ifade edebilen sağlam kişilikli bireyler yetiştirmek. Bilgi yüklemek yerine,  çocukların öğrenme isteğini arttirmak, kendisini ve çevresini tanımasına olanak vererek öğrendiklerini uygulayabilecekleri ortamı sağlamak temel misyonumuzdur.
  ********************
  Erdemli, merhametli, kültürlü ve manevi değerlerine sahip çıkan yeni nesiller yetiştirmek için Başakşehir baltopundayiz…

  Okulumuzda verimli bir eğitimin temel ihtiyaç olarak kabuk edilmesini; her velinin, çocuğuna eğitim için her türlü fırsatın verildigini bilmesini;  hem ögretmenlerin, hem de öğrenenlerin birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inanmasını; herkesin her gün daha iyiye ulaşmak için çalışmasını istiyoruz.
  Ne istediğini bilen eğitimli milletten oluşturmanın yolunun, anaokulu düzeyinden başlayan eğitimden geçtiğinin bilincindeyiz.

 • Daima Uzman Kadromuzla Çocuklarınız güvende!

  Çocuğa Nasıl Davranırsak Çocukta Dünyaya Öyle Davranır.

  Sağlıklı beslenme alışkanlıkları erken çocukluk döneminde kazanılmaya başlanır. Bu özellik göz önünde bulundurulur. Yemeklerimiz günlük olarak anaokulumuzun mutfağında pişirilir.
  Yemek saatlerimiz;
  9:00 – 9:30 Sabah Kahvaltısı
  12:00 – 12:30 Öğle Yemeği
  15:00- 15:30: İkindi Kahvaltısı
  17:00 – 17:30 ikindi çorbası

   

 • Her yeni gün onlar için farklı etkinlikle planlıyoruz!

  Mutlu Çocukların Özel Anaokuluyuz

  Özel Baltopu Anaokulumuzun Hizmetlerinden sizin çocuklarınızda yararlanmasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir. Okulumuzu ziyaret edebilirsiniz. 

  • REGGIO EMILIA

   Bu yaklaşıma göre çocuklar hayatın anlamıyla ilgili cevaplar aramaktadır. Onlara cevapları vermek yerine, cevapları kendilerinin bulması için teşvik etmek gereklidir. Erken çocukluk eğitiminde yapılması gereken ise çocukların gelişimlerini desteklemek ve kendi fikirlerinin gelişmesine fırsat vermektir. Bu sayede yetişen neslin; araştıran, üreten ve hipotezlerini test eden kişilerden oluşması amaçlanır.

  • MONTESSORI

   Bu yaklaşımda her çocuğun kendine özgü bir birey olduğu ve kendi kapasitesi doğrultusunda öğrenebildiği kabul edilir. Çocuklara araştırma, deneme, hata yapma ve bu hataları düzeltmeleri için fırsatlar tanınır.

  • HIGH SCOPE

   Aktif Öğrenme yaklaşımına göre çocukların en fazla ‘kendilerinin planlayıp, uyguladıkları etkinlikler ile öğrenim sağladıkları anlayışı esas alınır. Bu sayede kendi tercihlerini yapma, karar alma mekanizmalarının gelişmesi, sorumluluk almayı bilme ve öz disiplin yetilerinin gelişmesi sağlanır. Çocukların yaratıcı, girişken, sorgulayan, kendisini rahatça ifade edebilen, başkalarının görüşlerine açık bireyler olarak yetişmesine teşvik edilir.

  • WALDORF

   Waldorf yaklaşımı, çocukların sosyal, duygusal, ruhsal, ahlaki, fiziksel ve zihinsel açılardan dengeli bir biçimde ve çok yönlü olarak gelişmelerini amaçlar. Çocukların birbirleriyle rekabet etmesindense, birbirlerine saygı duyması ve yardımlaşarak toplumsal aidiyet duygusu edinmeleri amaçlanır. Waldorf eğitim anlayışına göre her çocuğun bir potansiyeli vardır ve uygun şartlar sağlandığında bu ortaya çıkar.

  • GEMS

   Gems yaklaşımında amaç, fen ve matematiği erken yaşlarda eğlenceli etkinlikler ile çocuklara sevdirmek, aktif öğrenme yolu ile bilimin tüm süreçlerini yaşama imkanı vermektir. En önemli amacı ise öğrencilerin hayal gücünü harekete geçirmektir. Yaşam boyu öğrenmeyi destekleyen bu yaklaşım ile türlü deney ve bilim etkinlikleri yapılmaktadır.

  • DEĞERLER EĞİTİMİ

   Okul öncesi dönemde verilecek iyi bir değerler eğitimi çocuğun kişilik gelişimi kadar akademik başarısını da olumlu etkiler. Toplumsal yaşantımızın temel yapısını oluşturan; yardımlaşma, dürüstlük, sorumluluk, sevgi, saygı, hoşgörü, barış ve özgüven gibi değerleri çocuklarımızın tüm yaşamı boyunca etkin bir şekilde kullanabilmesini amaçlar.

 • Anaokulu Yazılarımız

  Bizden Haberler